Toyoda FA-550II Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | TOYODA |
| Model | FA-550II |
| Power | 30 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 29.52 " |
| Y | 29.52 " |
| Z | 23.62 " |
| images | none |
| catalogid | 14120 |
| mfg | TOYODA |
| mpn | FA-550II |
| title | Toyoda FA-550II Horizontal Machining Centers |
| joinSig | 14120 984 |
Zero? Available Machines
Available Machine # Ez20480 | |
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() | |










