TOYODA FH630S Horizontal Machining Centers
Specifications
| Model | FH-630S |
| Brand | TOYODA |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 17.32" / 12.01" |
| Z | 33.46 " |
| Power | 60 / 50 HP |
| RPM | 15,000RPM |
| Height | 118" |
| Length | 200" |
| Weight | 28,600 lbs. |
| Width | 111" |
| PalletL | 24.8 " |
| Y | 31.5 " |
| image | 39.37 " |
| ATC | 120 |
| PalletW | 24.8 " |
| Taper | #50 |
| Axis | 4 |
| Control | FANUC 31iMA CNC CONTROL |
| catalogid | 5593 |
| mfg | TOYODA |
| mpn | FH-630S |
| title | TOYODA FH630S Horizontal Machining Centers |
| joinSig | 5593 4541 |






