Okuma MU-6300V Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MU-6300V |
| Power | 22 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Taper | 50 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 36.4 " |
| Y | 41.3 " |
| Z | 23.6 " |
| images | none |
| catalogid | 5585 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MU-6300V |
| title | Okuma MU-6300V Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






