Okuma MU-5000V Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MU-5000V |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (OSP-P300S) |
| Dimensions | 157.28" x 112" x 135" |
| Taper | HSK-a63 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 35,640 lbs. |
| X | 31.5 " |
| Y | 41.34 " |
| Z | 23.62 " |
| images | none |
| catalogid | 6241 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MU-5000V |
| title | Okuma MU-5000V Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






