Okuma MC-80H Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MC-80H |
| Power | 30 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (OSP 5000M) |
| Taper | 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 49,500 lbs |
| X | 39.4 " |
| Y | 34.5 " |
| Z | 31.5 " |
| images | none |
| catalogid | 6290 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MC-80H |
| title | Okuma MC-80H Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






