Okuma MC-800H 6 Pallet Horizontal Machining Center
Specifications
| Model | MC-800H |
| Brand | Okuma |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 50" |
| Y | 40" |
| Z | 40" |
| Power | 30HP |
| RPM | 4500 rpm |
| ATC | 120 |
| PalletW | 31.5 " |
| PalletL | 31.5 " |
| Taper | 50 |
| Axis | 4 |
| catalogid | 3563 |
| mfg | Okuma |
| mpn | MC-800H |
| title | Okuma MC-800H 6 Pallet Horizontal Machining Center |
| joinSig |






