Okuma MB-56VA Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MB-56VA |
| Power | 30 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (OSP-P200M) |
| Dimensions | 97 x 118 x 108"H |
| TableL | 51.18 " |
| TableW | 22.05 " |
| Taper | ct 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 17000 |
| X | 41 " |
| Y | 22 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 6046 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MB-56VA |
| title | Okuma MB-56VA Vertical Machining Centers |
| joinSig |






