Okuma MA-550V Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MA-550V |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Lower | 51 |
| X | 51.1 inch |
| Y | 22 inch |
| Z | 22 inch |
| Power | 30 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Upper | 71 |
| ATC | 32 |
| TableW | 22 inch |
| TableL | 51 inch |
| Axis | 3 |
| Control | CNC (OSP-E100M) |
| catalogid | 4501 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MA-550V |
| title | Okuma MA-550V Vertical Machining Centers |
| joinSig |






