Okuma MA-500H Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MA-500H |
| Power | 40 hp |
| RPM | 50 rpm |
| Control | CNC (OSP 300) |
| Dimensions | 122" x 235" |
| Taper | 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 50,160 Lbs |
| X | 27.5 " |
| Y | 35.4 " |
| Z | 30 " |
| images | none |
| catalogid | 5698 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MA-500H |
| title | Okuma MA-500H Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






