Okuma MA-4000H Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | MA-4000H |
| Power | 22 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (OSP-P200MA) |
| Dimensions | 185 x 96 x 107 |
| Taper | CAT40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 20900 |
| X | 22 " |
| Y | 22 " |
| Z | 24.61 " |
| images | none |
| catalogid | 5336 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | MA-4000H |
| title | Okuma MA-4000H Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






