Okuma LU-15W 5-Axis or More CNC Lathes
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | LU-15W |
| Type | 5-Axis or More CNC Lathes |
| Control | CNC (OSP U100L) |
| Lower | 72 |
| BarCapacity | 2.25 inch |
| Power | 20 hp |
| MaxRPM | 4500 rpm |
| Swing | 20.87 inch |
| Upper | 92 |
| MachiningLength | 24.2 inch |
| TailstockYesNo | No |
| catalogid | 3777 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | LU-15W |
| title | Okuma LU-15W 5-Axis or More CNC Lathes |
| joinSig | 3777 4770 |






