Okuma B-300W 5-Axis or More CNC Lathes
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | B-300W |
| Type | 5-Axis or More CNC Lathes |
| Control | CNC (OSP-200L) |
| Axis | 7 |
| ChuckSize | 10 inch |
| BarCapacity | 2 inch |
| Power | 10 hp |
| MaxRPM | 5000 rpm |
| TurningDia | 23.8 inch |
| Swing | 24 inch |
| MachiningLength | 50.8 inch |
| Dimensions | 171inch X 89inch X 102inch |
| Weight | 22,660 LBS |
| catalogid | 3098 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | B-300W |
| title | Okuma B-300W 5-Axis or More CNC Lathes |
| joinSig |






