Okuma ACE Center Mb66va Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | OKUMA |
| Model | ACE CENTER MB66VA |
| Power | 30 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (OSP P200M) |
| Dimensions | 116" x 129" x 130"H |
| TableL | 60.2 " |
| TableW | 25.9 " |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 24,200 Lbs |
| X | 59 " |
| Y | 25.98 " |
| Z | 25.98 " |
| images | none |
| catalogid | 6031 |
| mfg | OKUMA |
| mpn | ACE CENTER MB66VA |
| title | Okuma ACE Center Mb66va Vertical Machining Centers |
| joinSig |






