OKK MH-3P II Horizontal Machining Mills
Specifications
| Model | MH-3P II |
| Brand | OKK |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| PalletW | 14.25" |
| Weight | 9,500 Lbs |
| Length | 90" |
| Width | 84" |
| Height | 90" |
| Taper | #50 NST |
| Power | 10 HP |
| RPM | 1600 RPM |
| PalletL | 65" |
| X | 36.25" |
| Y | 13.75" |
| Z | 16" |
| catalogid | 4780 |
| mfg | OKK |
| mpn | MH-3P II |
| title | OKK MH-3P II Horizontal Machining Mills |
| joinSig |






