Niigata HN-50A Horizontal Machining Center
Specifications
| Model | HN-50A |
| Brand | NIIGATA |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Control | CNC (FANUC 11M) |
| X | 25 inch |
| Y | 25 inch |
| Z | 20 inch |
| RPM | 3150 RPM |
| ATC | 60 |
| PalletW | 19.9 inch |
| PalletL | 19.9 inch |
| Taper | 50 |
| Axis | 4 |
| catalogid | 919 |
| mfg | NIIGATA |
| mpn | HN-50A |
| title | Niigata HN-50A Horizontal Machining Center |
| joinSig |






