Mori Seiki Nmv3000 DCG Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | NMV3000 DCG |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 31i Control) |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 19.7 " |
| Y | 13.8 " |
| Z | 20.1 " |
| images | none |
| catalogid | 10373 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | NMV3000 DCG |
| title | Mori Seiki Nmv3000 DCG Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






