Mori Seiki NH5000/50 DCG Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | NH5000/50 DCG |
| Power | 40 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Control | CNC (MAPPS IV) |
| Taper | 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 28.7 " |
| Y | 28.7 " |
| Z | 34.6 " |
| images | none |
| catalogid | 5726 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | NH5000/50 DCG |
| title | Mori Seiki NH5000/50 DCG Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






