Mori Seiki NH5000/40 DCG II Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | NH5000/40 DCG II |
| Power | 30 hp |
| RPM | 14000 rpm |
| Control | CNC (MSX 701 IV) |
| Taper | 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 28.7 " |
| Y | 28.7 " |
| Z | 33.5 " |
| images | none |
| catalogid | 5471 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | NH5000/40 DCG II |
| title | Mori Seiki NH5000/40 DCG II Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






