Mori Seiki Frontier MII Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | FRONTIER MII |
| Power | 10 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Control | CNC (MSC-521) |
| TableL | 43.3 " |
| TableW | 17.7 " |
| Taper | BT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 31.5 " |
| Y | 16.1 " |
| Z | 16.1 " |
| images | none |
| catalogid | 12815 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | FRONTIER MII |
| title | Mori Seiki Frontier MII Vertical Machining Centers |
| joinSig |






