Mori Seiki Frontier M2 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | FRONTIER M2 |
| Power | 7.5 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 21MB) |
| Dimensions | 101" x 94" x 111"H |
| TableL | 35 " |
| TableW | 15 " |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 16000 Lbs |
| X | 31.5 " |
| Y | 16.1 " |
| Z | 20.1 " |
| images | none |
| catalogid | 5663 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | FRONTIER M2 |
| title | Mori Seiki Frontier M2 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






