Mori Seiki Frontier M1 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MORI SEIKI |
| Model | FRONTIER M1 |
| Power | 7.5 hp |
| RPM | 8000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 21M) |
| TableL | 35.4 " |
| TableW | 17.7 " |
| Taper | #40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 9,240 LBS |
| X | 22 " |
| Y | 16 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 5361 |
| mfg | MORI SEIKI |
| mpn | FRONTIER M1 |
| title | Mori Seiki Frontier M1 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






