Mitsui Seiki Hu50a Vertical Machining Centers
Specifications
| Model | HU50A |
| Brand | MITSUI SEIKI |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Control | CNC (FANUC 16M ) |
| X | 28.35 inch |
| Y | 33.46 inch |
| Z | 33.46 inch |
| RPM | 20000 rpm |
| ATC | 60 |
| Taper | BT40 |
| Axis | 4 |
| catalogid | 2165 |
| mfg | MITSUI SEIKI |
| mpn | HU50A |
| title | Mitsui Seiki Hu50a Vertical Machining Centers |
| joinSig |






