Mitsui Seiki Hs6a Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MITSUI SEIKI |
| Model | HS6A |
| Power | 40 hp |
| RPM | 4500 rpm |
| Control | CNC (Fanuc 15MB CNC Control) |
| Taper | CAT-50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Weight | 63000 Lbs |
| X | 51.18 " |
| Y | 39.37 " |
| Z | 39.37 " |
| images | none |
| catalogid | 5802 |
| mfg | MITSUI SEIKI |
| mpn | HS6A |
| title | Mitsui Seiki Hs6a Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






