Mitsui Seiki Hs5a Horizontal Machining Centers
Specifications
| Model | HS5A |
| Brand | MITSUI SEIKI |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Control | CNC (Fanuc 15M CNC Control) |
| X | 33.5 inch |
| Y | 34.4 inch |
| Z | 29.5 inch |
| Power | 20 hp |
| RPM | 20000 rpm |
| ATC | 32 |
| PalletW | 24.8 inch |
| PalletL | 24.8 inch |
| Taper | CAT #40 |
| catalogid | 890 |
| mfg | MITSUI SEIKI |
| mpn | HS5A |
| title | Mitsui Seiki Hs5a Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






