Milltronics Partner Mc20 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MILLTRONICS |
| Model | PARTNER MC20 |
| RPM | 3000 rpm |
| Control | CNC (CENTURION 6) |
| TableL | 16 " |
| TableW | 54 " |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 37 " |
| Y | 20 " |
| Z | 23 " |
| images | none |
| catalogid | 5952 |
| mfg | MILLTRONICS |
| mpn | PARTNER MC20 |
| title | Milltronics Partner Mc20 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






