Milltronics Partner 6 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MILLTRONICS |
| Model | PARTNER 6 |
| Power | 7.2 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Dimensions | 86"x86"x100" |
| TableL | 45 " |
| TableW | 20 " |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 7500 (LBS) |
| X | 30 " |
| Y | 24 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 12331 |
| mfg | MILLTRONICS |
| mpn | PARTNER 6 |
| title | Milltronics Partner 6 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






