Milltronics Hmc70 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MILLTRONICS |
| Model | HMC70 |
| Power | 25 hp |
| RPM | 3000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 18IMB CNC CONTROL) |
| Taper | 50 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 86 " |
| Y | 63 " |
| Z | 61 " |
| images | none |
| catalogid | 11744 |
| mfg | MILLTRONICS |
| mpn | HMC70 |
| title | Milltronics Hmc70 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






