Mighty Viper V1600 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MIGHTY VIPER |
| Model | V1600 |
| Power | 45 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (Mitsubishi) |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 67 " |
| Y | 31 " |
| Z | 25 " |
| images | none |
| catalogid | 5691 |
| mfg | MIGHTY VIPER |
| mpn | V1600 |
| title | Mighty Viper V1600 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






