Mazak Variaxis J-500/5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | VARIAXIS J-500/5X |
| Power | 15 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol SmoothX) |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 13.78 " |
| Y | 21.65 " |
| Z | 20.08 " |
| images | none |
| catalogid | 6334 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | VARIAXIS J-500/5X |
| title | Mazak Variaxis J-500/5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






