Mazak Variaxis I-700 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | VARIAXIS I-700 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (SMOOTH HX) |
| Taper | HSK 63 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 34,000 |
| X | 24.8 " |
| Y | 43.31 " |
| Z | 23.62 " |
| images | none |
| catalogid | 14059 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | VARIAXIS I-700 |
| title | Mazak Variaxis I-700 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






