Mazak Variaxis I-600 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | VARIAXIS I-600 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol Matrix) |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 20.08 " |
| Y | 35.83 " |
| Z | 20.08 " |
| images | none |
| catalogid | 14790 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | VARIAXIS I-600 |
| title | Mazak Variaxis I-600 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






