Mazak Variaxis 500 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | VARIAXIS 500 |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol PC-Fusion-CNC 640M) |
| Taper | #40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 20 " |
| Y | 20 " |
| Z | 18.11 " |
| images | none |
| catalogid | 5919 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | VARIAXIS 500 |
| title | Mazak Variaxis 500 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






