Mazak VCN-510II-5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | VCN-510II-5X |
| Power | 25 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol Matrix) |
| Taper | CT 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 41.3 " |
| Y | 20 " |
| Z | 20 " |
| images | none |
| catalogid | 6240 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | VCN-510II-5X |
| title | Mazak VCN-510II-5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






