Mazak Nexus VCN-510C II 5X Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | NEXUS VCN-510C II 5X |
| Power | 25 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (MAZAK MAZATROL MATRIX CNC CONTROL) |
| TableL | 51.18 " |
| TableW | 21.65 " |
| Taper | CT40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 16,380 LBS |
| X | 41.03 " |
| Y | 20.05 " |
| Z | 20.05 " |
| images | none |
| catalogid | 6065 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | NEXUS VCN-510C II 5X |
| title | Mazak Nexus VCN-510C II 5X Vertical Machining Centers |
| joinSig |






