Mazak Nexus VCN-510C-II-5AX Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | NEXUS VCN-510C-II-5AX |
| Power | 25 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (MATRIX) |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 16380 lbs |
| X | 41 " |
| Y | 20 " |
| Z | 20 " |
| images | none |
| catalogid | 12257 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | NEXUS VCN-510C-II-5AX |
| title | Mazak Nexus VCN-510C-II-5AX Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






