Mazak Nexus 510C-II 5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | NEXUS 510C-II 5X |
| Power | 25 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (MAZATROL MATRIX) |
| Taper | CAT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 17000 |
| X | 41.3 " |
| Y | 20 " |
| Z | 20 " |
| images | none |
| catalogid | 12749 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | NEXUS 510C-II 5X |
| title | Mazak Nexus 510C-II 5X Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






