Mazak Mazatech V-515 Vertical Machining Center
Specifications
| Model | MAZATECH V-515 |
| Brand | MAZAK |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Control | CNC (MAZATROL M-32B) |
| X | 40 inch |
| Y | 20 inch |
| Z | 22 inch |
| RPM | 6000 rpm |
| ATC | 30 |
| TableW | 22 inch |
| TableL | 52 inch |
| Taper | 50 |
| Weight | 19,620 lbs. |
| Length | 135.6" |
| Width | 128.9" |
| Height | 119.9" |
| Power | 25 / 20 HP AC |
| catalogid | 15 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | MAZATECH V-515 |
| title | Mazak Mazatech V-515 Vertical Machining Center |
| joinSig |






