Mazak Integrex E-1550 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | INTEGREX E-1550 |
| Power | 50 hp |
| RPM | 10000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol Matrix) |
| Taper | BT-50 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 73.82 " |
| Y | 61.02 " |
| Z | 2.085 " |
| images | none |
| catalogid | 12777 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | INTEGREX E-1550 |
| title | Mazak Integrex E-1550 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






