Mazak FJV-250 Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MAZAK |
| Model | FJV-250 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (Mazatrol Fusion 640M) |
| TableL | 47 " |
| TableW | 21 " |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| X | 40 " |
| Y | 20 " |
| Z | 18 " |
| images | none |
| catalogid | 5996 |
| mfg | MAZAK |
| mpn | FJV-250 |
| title | Mazak FJV-250 Vertical Machining Centers |
| joinSig |






