Matsuura MC-600H Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MC-600H |
| Power | 15 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 11M) |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 23.6 " |
| Y | 21.23 " |
| Z | 19.26 " |
| images | none |
| catalogid | 5694 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MC-600H |
| title | Matsuura MC-600H Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






