Matsuura MC-510VS Vertical Machining Centers
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MC-510VS |
| Power | 7.5 hp |
| RPM | 6000 rpm |
| Control | CNC (YASNAC MX-3) |
| Dimensions | 83"x87"x95" |
| TableL | 31.5 " |
| TableW | 15 " |
| Taper | 35 |
| Type | Vertical Machining Centers |
| Weight | 8400 (LBS) |
| X | 20 " |
| Y | 16 " |
| Z | 18.1 " |
| images | none |
| catalogid | 6154 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MC-510VS |
| title | Matsuura MC-510VS Vertical Machining Centers |
| joinSig |






