Matsuura MAM72-63V2 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-63V2 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (GTECH 30i FANUC) |
| Dimensions | 132" X 246" X 125"H |
| Taper | 40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 33000 (LBS) |
| X | 29.92 " |
| Y | 33.26 " |
| Z | 24.01 " |
| images | none |
| catalogid | 6067 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-63V2 |
| title | Matsuura MAM72-63V2 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






