Matsuura MAM72-63V Pc18 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-63V PC18 |
| RPM | 20000 rpm |
| Control | CNC (GTECH30i) |
| Taper | 40CT |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 29.9 " |
| Y | 33.2 " |
| Z | 24 " |
| images | none |
| catalogid | 13347 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-63V PC18 |
| title | Matsuura MAM72-63V Pc18 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






