Matsuura MAM72-63V-PC6 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-63V-PC6 |
| Power | 30 hp |
| RPM | 12000 rpm |
| Control | CNC (G-Tech 30(fanuc)) |
| Taper | BT40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 29.92 " |
| Y | 33.26 " |
| Z | 25.98 " |
| images | none |
| catalogid | 11370 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-63V-PC6 |
| title | Matsuura MAM72-63V-PC6 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






