Matsuura MAM72-3VS/PC40 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-3VS/PC40 |
| Control | CNC (FANUC SERIES 16i-M CNC control) |
| Taper | BT-40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 1.054 " |
| Y | 0.6197 " |
| Z | 0.9685 " |
| images | none |
| catalogid | 14339 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-3VS/PC40 |
| title | Matsuura MAM72-3VS/PC40 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






