Matsuura MAM72-35V Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-35V |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Lower | 17 |
| X | 21.65 inch |
| Y | 17.32 inch |
| Z | 22.83 inch |
| Axis | 5 |
| Upper | 37 |
| RPM | 12000 rpm |
| ATC | 320 |
| Taper | BT40 |
| Control | CNC (MATSUURA G-TECH 31I) |
| catalogid | 4112 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-35V |
| title | Matsuura MAM72-35V Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






