Matsuura MAM72-25V-PC2 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM72-25V-PC2 |
| Power | 10 hp |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (G-Tech 30i 5 axis) |
| Taper | BT40 |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| X | 21.65 " |
| Y | 16.14 " |
| Z | 17.71 " |
| images | none |
| catalogid | 11372 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM72-25V-PC2 |
| title | Matsuura MAM72-25V-PC2 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






