Matsuura MAM 600HG-PC27 Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MATSUURA |
| Model | MAM 600HG-PC27 |
| RPM | 15000 rpm |
| Control | CNC (FANUC 16i-M) |
| Taper | CAT 40 |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| X | 23.62 " |
| Y | 23.62 " |
| Z | 24.6 " |
| images | none |
| catalogid | 12803 |
| mfg | MATSUURA |
| mpn | MAM 600HG-PC27 |
| title | Matsuura MAM 600HG-PC27 Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






