Makino D500 Vertical Machining Centers (5-Axis or More)
Specifications
| Brand | MAKINO |
| Model | D500 |
| RPM | 20000 rpm |
| Control | CNC (PROFESSIONAL 5) |
| Taper | HSK-63A |
| Type | Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| Weight | 35000 |
| X | 21.6 " |
| Y | 39.4 " |
| Z | 19.7 " |
| images | none |
| catalogid | 12474 |
| mfg | MAKINO |
| mpn | D500 |
| title | Makino D500 Vertical Machining Centers (5-Axis or More) |
| joinSig |






