Makino A81m Horizontal Machining Centers
Specifications
| Brand | MAKINO |
| Model | A81M |
| Type | Horizontal Machining Centers |
| Control | CNC |
| X | 35.4 inch |
| Y | 31.5 inch |
| Z | 40.2 inch |
| RPM | 8,000 RPM |
| ATC | 40 |
| PalletW | 24.8 inch |
| PalletL | 24.8 inch |
| Axis | 4 |
| Taper | 50 |
| Height | 115.2" |
| Width | 118.6" |
| catalogid | 2502 |
| mfg | MAKINO |
| mpn | A81M |
| title | Makino A81m Horizontal Machining Centers |
| joinSig |






